Besleme Saatleri

Deneyimli ziyaretçi rehberlerimiz, sorularınıza cevap verebilmek için Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin çeşitli yerlerinde hazır beklemektedir. Ayrıca Su Samurları, Su Fareleri, Vatozlar ve Penguenlerin beslenme saatlerinde düzenli olarak sunumlar da yapmaktadırlar.

* Saatler değiştirilebilir. O günkü saatleri lütfen görevli personelimize sorunuz. 

Dev Su Fareleri

Vejeteryan dev su faremiz hergün saat 10:45'de kahvaltısını, 14:15’te öğle yemeğini, 16:30'da ise akşam üstü yemeğini yiyor.Üstelik ağırlığının 4'te1'i kadar. Dev su faremizin beslenme seansını izlerken dikkat edin, rahatsız olursa suya dalabilir.

Domuz Burunlu Kaplumbağa

Omnivor olan domuz burunlu kaplumbağamızın karides, meyve, sebze gibi birçok şey yese de en sevdiği besin çilek. Hergün saat 15:00'da kaplumbağamızın beslenmesini izleyin.

Kral Timsah

Dünyanın en büyük sürüngenlerinden birisi olan dev kral timsah ayda 50 kg et yiyor. Ancak timsahlar biyolojik yapılarından kaynaklı olarak kış mevsiminde fazla yemek yemezler. Merak etmeyin, bir timsah 1 yıl yemek yemeden yaşayabilir.  Kral timsahın beslenme seanslarını Cumartesi ve Pazar günleri 17:00’da  izleyebilirsiniz. (*Timsahlar doğal davranışlarından dolayı bazen yemini yemeyebilir)

Penguenler

Akvaryumda yemek saati hiç sıkıcı değil. Hergün saat 12:00 ve 16:00’da penguenlerimizin beslenmelerine tanıklık ederken bu muhteşem canlıların beslenme alışkanlıkları hakkında uzman ekibimizden bilgiler alın.

Piranalar

Piranalar filmlerdeki gibi avlarını bir dakika içinde yiyip bitirir mi? Merak ediyorsanız Salı, Perşembe ve Pazar günü saat 15:00’da Ormanlar bölgesindeki pirana besleme seanslarını kaçırmayın.

Su Samurları

Dünyanın en sevimli canlıları su samurlarının kahvaltıları 11:30’da ve geç öğle yemeği seanslarını hergün saat 15:30'da. Siz de planınızı besleme seanslarına göre yapabilir, akvaryumda yaşayacağınız unutulmaz anlara bu güzel tecrübeyi de dahil edebilirsiniz.

Vatozlar

Gelin, Türkiye'nin ilk ve tek mini manta vatozlarını, suyun içinde uçarken ve dalgıçların elinden beslenirken seyredin.

Vatozların beslenmesni her gün saat 11:00,13:30 ve 16:00’da izleyebilirsiniz.