X

Sanal gerçeklik heyecanı Emaar AVM’de

Tüm zamanların en beğenilen VR oyunlarından Beat Saber, Arizona Sunshine, Creed ve daha fazlası oyun severler için Emaar AVM’nin yepyeni eğlence merkezi VR ROOM’da.

 

VR oyunları arasında fırtına gibi esip büyük bir hayran kitlesine ulaşan Beat Saber, oynayanların heyecanına heyecan katan müzikleri eşliğinde ışın kılıçları ile birlikte 4 farklı zorluk seviyesine ulaşıyor. 

 

Arizona Sunshine ile zombilerin arasına adım atıp zombi kıyametinden kurtulmaya çalışan oyuncular, korku ve heyecan sınırlarını zorluyor.

 

Creed’de şampiyon olmak için Rocky’yle çalış, iyi dövüş ve gardını al! Boks ringinde güçlü rakiplerinle mücadele ederken hataya yer yok. Temposu yüksek boks mücadelesinde kondisyona ihtiyacın olacak.

 

HTC Vive teknolojisi ile macera, heyecan ve aksiyon dolu VR oyunları Emaar AVM’de seni bekliyor. VR ROOM ve VR ROOM Arena -3 katı Emaar Akvaryum çıkışında. Sakın kaçırma!

Biletini hemen al https://bilet.emaarsquaremall.com/

X

Akvaryumda Doğum Günü

Bu sene çocuğunuzun doğum gününü 20.000 deniz canlısı ve amfibi ile birlikte Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde kutlayın.

Rezervasyon: 0850 241 11 50, 0542 695 66 46 veya info@kidsfoni.com

 

DOĞUM GÜNÜ PAKETLERİ VE FİYATLARI

 

Yemeksiz Paket

Ücret: 1.300 TL (10 çocuk)

İlave kişiler için kişi başı ücret 50 TL’dir.

Yemekli Paket

Ücret: 1.600 TL (10 çocuk)

*Yetişkin ikramları pakete dahil değildir.

İlave kişiler için kişi başı ücret 80 TL’dir.

 

DOĞUM GÜNÜ PARTİ ODASI KULLANIM SÜRESİ

 

Doğum günü organizasyonları hafta içi ve hafta sonu 120’şer dakikalık 3 seans şeklinde yapılmaktadır.

1.Seans: 10:30-12:30 

2.Seans: 13:30-15:30

3.Seans: 16:30-18:30

*Zaman dilimleri değişiklik gösterebilir. Lütfen bize ulaşarak teyit ediniz.

 

DOĞUM GÜNÜ ODASI DEKORU

 

 • Akvaryum izleme penceresi
 • Korsan gemisi temalı oturma düzeni
 • Okyanuslar, deniz canlıları, korsanlar, denizkızları ve periler görselli duvar ve tavan dekorları

 

DOĞUM GÜNÜ ORGANİZASYONU İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR?

 

En az ve en fazla kaç kişilik doğum günü organizasyonu yapabilirim?

Parti paketlerimiz en az 10 çocuk için hazırlanmıştır. Ancak dilerseniz daha az kişi de davet edebilirsiniz. Daha az davetli için fiyatta değişiklik yapılmamaktadır.

Parti odasının ideal kapasitesi 20 çocuk+20 yetişkindir. Daha fazla davetli için bizi ziyaret edin ve doğum günü odası keşfini birlikte yapalım.

 

Doğum günü fiyatına akvaryum gezisi de dahil mi?

Evet. Doğum günü katılımcılar akvaryumu da gezebiliyor. 

 

Organizasyon sırasında görevli personel bulunuyor mu?

Parti süresince müşteri ilişkileri temsilcimiz size eşlik edecektir. Müşteri ilişkileri temsilcimiz ikralarınızı yapacak ve çocukların yaş gruplarına göre müzik çalınmasında destek olacaktır.

 

Dışarıdan yemek getirebilir miyim?

Doğum günü sahibi dışardan sadece yetişkinler için kendi ikramlarını getirebilir. Tencere yemekleri, kebap vs. gibi yiyecekler kabul edilmemektedir.

 

Fotoğraf hizmetiniz var mı?

Emaar Akvaryum bünyesinde hizmet veren fotoğraf ekibimiz ücret karşılığında profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti vermektedir. Fotoğraf çekimi için başka bir firmadan hizmet alınamaz.

 

Rezervasyon tarih değişikliği yapabilir miyim?

Doğum günü tarihi değişikliğini 3 gün öncesine kadar yapabilirsiniz.  Organisyondan 48 saat öncesi veya daha kısa süre kala yapılan rezervasyon değişikliklerinde “iptal” prosedürü uygulanır.

 

Organizasyonu iptal edebilir miyim?

48 saat öncesinden iptal edilen doğum günü partileri için ön ödemenin %25’i iade edilir. 24 Saat öncesindeki iptallerde ön ödeme iadesi yapılmaz.

 

Doğum günü rezervasyonu için ödeme yapmalı mıyım?

Doğum günü rezervasyonunun onaylanması için %50 ön ödeme alınır. Ön ödeme alınmayan rezervasyonlar garantili değildir.  Ödemenin tamamı parti öncesinde ön ödeme düşülerek tahsil edilir.

X

Akvaryumda Tüplü Dalış

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde içinde mini manta vatozları, inek başlı vatozlar, gitar köpekbalıkları ve daha birçok balık arasında tüplü dalış yapmaya hazır mısınız? İster dalış tecrübeniz olsun, ister olmasın, eğer siz de bu eşsiz deneyimi yaşamak isterseniz rezervasyonunuzu hemen yaptırın.

 

Üstelik dalış yapmak için havaların ısınmasını beklemenize gerek yok. Dalış yapılacak akvaryumun sıcaklığı 24oC.

 

Suyun altında çekeceğimiz fotoğraf ve videolarınızı instagramda paylaşmayı unutmayın. Çok beğeni alacağınıza eminiz.

 

Unutmayın;

 • Tüplü dalışlar her gün yapılır ve bir grupta en fazla 3 dalıcı olabilir.
 • 14 yaş ve üzeri ziyaretçiler dalış yapabilir. (14-18 yaş için veli onayı gereklidir)
 • Sağlık koşularınızın dalışa uygun olması gerekir.

 

Ücret:

Emaar Akvaryum yıllık üyelerine 20% indirim  ( Yıllık üyeliğinizi hemen alın)

Programa akvaryum girişi ve dalış ekipmanları dahildir.

**Dalışa katılacak ziyaretçilerin mayo, terlik ve havlularını yanınızda getirmeleri gerekir.

 

Rezervasyon değişikliği ve iptalleri

Rezervasyon değişikliği veya iptalleri rezervasyon tarihinden en az 3 gün öncesine kadar yapılabilir. Rezervasyon tarihinden 3 gün öncesinde yapılan değişiklik ve/veya iptallerde program ücretinin yarısı iade edilir. 48 saatten kısa sürede yapılan değişiklik, iptal ve/veya bildirim yapılmadan programa gelinmemesi halinde ücret iadesi yapılmaz, yeni bir tarih ile değiştirilemez. Program saatinden geç gelen ziyaretiler programın yoğunluğuna göre aynı gün dalışa katılamayabilirler. Bu durumda görevlilerimiz yeni bir rezervasyon tarihi için ziyaretçilere yardımcı olaur.

 

Rezervasyon için bize ulaşın

info@emaarakvaryum.com

DÖNEMSEL ETKİNLİKLER

X

Denzikızları ve Korsanlar Emaar Akvaryum’da

Emaar Akvaryum bu bayramda 10 Ağustos 2019- 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında tam 5 gün çocukları denizkızı ve korsanlarla tanışmaya davet ediyor.

Denizkızları ve korsanlarla eğlenceli vakit geçirmeye hazır mısın?

 • Denizkızı şovunu izle
 • Denizkızı ve korsan ile tanış
 • Korsan veya denizkızı adını öğren
 • Denizkızı veya korsan ol, fotoğrafını çektir
 • Hazine avını tamamla
 • Korsan şapkanı veya denizkızı aksesuarını yap
 • Maskot ile eğlen

 

 

Aktivite katılımı akvaryum giriş biletine dahildir, ek ücretli değildir. Biletini internetten şimdi indirimli al.

*Deniz kızı şovu 13:00-17:00 arasında her saat 15’er dakika ve diğer etkinlikler 13:00-19:00 arasında yapılacaktır. (Denizkızı şov saatleri 13:00, 14:00, 15:00, 16:15, 17:00)

X

Temmuz’da Yılan Gününü Kutluyoruz

Temmuz ayında EmaarAkvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde Dünya Yılan Gününü kutluyoruz.

 

Temmuz ayında her haftasonu çocuklar için boyama aktiviteleri, atölye çalışmaları, uzman sunumları, ödüllü yarışmalarla çocuklarımız yılanlar hakkında bilmediklerini öğreniyor, uzman ekibimize merak ettiklerini soruyor. Üstelik dev piton yılanı ile yakından tanışıyor.

 

 

Bunları biliyor musunuz?

 

 1. Genelde bir insana en büyük korkularını sorsak yılanlar ilk sıralarda yer alır. Fakat aslında yılanlar çekingen ve utangaçtır. Hatta hayatları boyunca çatışmadan kaçmak için insanlarla karşılaşmamaya çalışırlar.

 

 1. Neredeyse tüm iklim bölgelerinde yaşayan yaklaşık 3.458 farklı yılan türü bulunmaktadır.

 

 1. Yılanlar son derece gelişmiş görüş, tat, işitme ve dokunma duyuları sayesinde iyi avcılardır. Sadece hayatta kalmak için avlanırlar.

 

 1. Yılanlar avlarını genellikle zehirlerini kullanarak öldürürler. Zehirli olmayan yılanlar güçlü kasları sayesinde avlarını boğarak öldürür. Bu yılanlardan biri de piton yılanıdır.

 

 1. Piton yılanları bazen çok büyük avlar yutarlar. Avlarını sindirebilmek için bazen günlerce oldukları yerden hareket edemezler.

 

 1. Yılanlar zararlı böcekleri uzak tutmakta büyük bir rol oynar. Besin zincirinin doğru şekilde devam etmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

 

 1. Eğer bir yılanla karşılaşırsanız sakin olun. Yavaşça yanından uzaklaşın. Çünkü bizim ondan korktuğumuz kadar o da bizden korkmaktadır.

 

 1. Piton yılanları diğer hayvan türlerine göre uzun ömürlü sayılabilirler. Pitonlar ortalama olarak 70-80 yaşına kadar yaşayabilmektedir.

 

 

Gelin ve yılanlar hakkında daha çok bilgiyi Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesin’de öğrenin.

 

X

Haziran’da Çevre ve Okyanus Gününü Kutluyoruz

Dünya Çevre Günü ve Okyanus Günü’nü Haziran ayında EmaarAkvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde kutluyoruz.

 

15 Haziran 2019- 30 Haziran 2019 arasında her haftasonu çocuklar için boyama aktiviteleri, uzman sunumları, ödüllü yarışmalarla çocuklarımız çevreyi ve denizlerimizi korumanın önemini öğreniyor.

 

Bunları biliyor musunuz?

 

 • Okyanuslar bilim adamları için hala gizemini koruyor. Günümüze kadar 12 kiş Ay’a ayak bastı ama okyanuslrın en derin yeri olan Mariana Çukuru’na henüz sadece 3 kişi gidebildi

 

 • Dünya’nın en yüksek dağ Everest olarak bilinse de Pasifik Okyanusu’nda sönmüş bir yanardağ olan Mauna Kea, Everets’ten 121 metre daha yüksek. Mauna Kea volkanının büyük bir kısmı Pasifik Okyanusu altında bulunuyor ve 4bin metresi ise Hawai Adası’ndan yükselir.

 

 • Okyanuslar dünyadaki oksijenin yarısından fazlasını sağlar! Suyun yüzeyine yakın yaşayan, yemek için güneş ışığı ve karbondioksit kullanan küçük okyanus bitkileri fitoplanktonlar dünyamızın oksijenini üretiyorlar.

 

 • Okyanuslar için en büyük tehdidi insan müdahalesi oluşturuyor. Deniz kirliliğinin yüzde 80'inden fazlası, mercanların ağartılması ve deniz seviyesinin yükselmesi gibi olumsuz etkilerin tümü insanların karada yaptığı faaliyetlerden geliyor.

 

 • Dünya yüzeyinin %70’ini kaplayan okyanuslar, bilinen 230 bin ve keşfedilmemiş 2 milyona yakın tür barındırmasından dolayı dünya üzerindeki en büyük yaşam alanı olarak kabul ediliyor.

 

Gelin ve denizler hakkında daha çok bilgiyi Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesin’de öğrenin.

X

DC Comics Kahramanları Emaar Akvaryum’da

DC Comics Dünyası’nın tüm kahramanları bu bayramda Emaar Akvaryum’da çocuklarla buluşuyor. DC Comics Kahramanlar Akademisi Kaçış Oyunu, Teen Titans Go, DC Super Friends ile birbirinden eğlenceli aktiviteler ve oyun alanları 1 Haziran 2019-9 Haziran 2019 tarihleri arasında hergün 13:00-20:00’da Emaar Akvaryum’da.

İndirimli biletini hemen al

 

Emaar Akvaryum DC Comics Dünyası’nda Neler Var?

 

Teen Ttans Go alanı çocukların enerjilerini doğru aktivitler ile atmalarını sağlayan hem dijital hem de eğlence dolu bir oyun alanı.

 • Refleks oyununda çocuklar dijital dubaların üzerinde yanan ışıkları takımlar halinde uygun zamanında sönüdrmeye çalışıyor. Işıklar sönünce sistemden puan topluyorlar.
 • Dev mikado alanında çocuklar sırayla çubukları çekip topları düşürmemeye çalışıyor.
 • Cannonball arenada çocuklar kafes bölümlerinde hava ile sünger toplar fırlatan Cannonball mekanizması ile takımlar halinde hedefleri vurarak puan topluyor.

 

 

Dc Super Friends alanında tüm süper kahramanlar çocukları eğlenceye çağırıyor.

 • Aquaman ile balıkları kurtar: Çocuklar Aquaman alanında mavi top havuzundaki kayıp balıkları bulup ait oldukları yuvalara koyarak kurtarıyor.
 • Cyborg ile makina tamiri: Çocuklar Cyborg alanında makinenin eksik parçalarını buluyor ve ait oldukları uygun bölüme yerleştirerek makinayı tamamlamaya çalışıyor.
 • Poison Ivy ile tohumları çiçeklere ulaştır: Çocuklar Poison Ivy alanında renkli tohumları uygun renkteki kutuya giden boruya atmaya çalışıyor.

 

 

Kahraman Akademisi Kaçış Oyunu

 • Batman alanında çocuklar karışık haldeki sistemin çarklarını alarak doğru yerlere koymaya çalışıyor. Farklı boylardaki çarkları doğru yere yerleştiten çocuklar sistemi çalışıtıp ışığı yakıyor.
 • Cyborg ile lazerleri aş: Bu bölümde çocuklar lazer ipleri arasından lazerlere değmeden çıkmaya çalışıyor.
 • Aquaman ile heyecan dorukta: Aquaman alaında çocuklar her kutuda farklı bir maddeye dokunarak anahtarı bulmaya çalışıyor.
 • Superman ikonunu yakalama: Çocuklar kriptonit dolu ışıklı kutuda anahtarı bulmaya çalışıyor.

İndirimli biletini hemen al

X

Mayıs’ta Dünya Su Samurları Gününü Kutluyoruz

Mayıs ayında Dünya Su Samırı Farkındalık gününü hep birlikte kutluyoruz. Mayıs ayı boyunca her haftasonu çocuklar için eğlenceli etkinlikler, uzman sunumları, hediyeli yarışmalar, su samuru besleme seansarı Emaar Akvaryum’da sizi bekliyor.

 

Etkinlik programı

13:00-14:00 Yüz boyama

14:00-14:15 Boyama

14:15-14:30 Kostüm ile eğlence

14:30-15:00 Uzman sunumu ve hediye çekilişi

15:00-15:30 Boyama

15:30-16:00 Atölye çalışması

16:00-16:30 Kostüm ile eğlence

16:30-17:00 Uzman sunumu ve hediye çekilişi

17:00-17:15 Atölye çalışması

17:15-18:00 Yüz boyama

18:00-19:00 Atölye çalışması

X

Nisan Ayında Dünya Penguenler Gününü Kutluyoruz

Dünya Penguenler Günü’nü Nisan ayında hep birlikte eğlenceli ve eğitici etkinlikler işe kutluyoruz. Uzman sunumları, boyama etkinlikleri, bilim deneyleri, oyunlar, atölyeler, ödüllü çekiliş ve maskot ile eğlenceli etkinlikler Nisan ayı boyunca her haftasonu 13:00-19:00 saatleri arasında Emaar Akvaryum’da.

  

İndirimli biletinizi internetten hemen alın.  Biletini şimdi almak için tıkla

X

Dünya Su Günü

Dünya Su Günü’nü Mart ayında eğlenceli ve eğitici etkinlikler işe kutluyoruz. Uzman sunumları, boyama etkinlikleri, bilim deneyleri, oyunlar, atölyeler, ödüllü çekiliş ve maskot ile eğlenceli etkinlikler Mart ayı boyunca her haftasonu 13:00-19:00 saatleri arasında Emaar Akvaryum’da.

 

Etkinlik programı

13:00-Yüz boyama

14:00-Boyama

14:15-Maskot ile eğlence

14:30-Uzman sunumu ve ödüllü çekiliş

14:45-Bilim deneyi

15:30-Yüz boyama

16:00-Atölye kağıt balık yapımı

16:15-Maskot ile eğlence

16:30-Uzman sunumu ve ödüllü çekiliş

16:45-Bilim deneyi

17:15-Yüz boyama

18:00-Atölye kağıt balık yapımı

 

İndirimli biletinizi internetten hemen alın.  Biletini şimdi almak için tıkla

X

Timsahlar

Yavru timsahlarımızın dünyaya gelişini Şubat ayında eğlenceli ve eğitici etkinlikler işe kutluyoruz. Uzman sunumları, timsah besleme seansları, boyama etkinlikleri, oyunlar, atölyeler, ödüllü yarışmalar ve maskot ile eğlenceli etkinlikler Şubat ayı boyunca her haftasonu 13:30-19:00 saatleri arasında Emaar Akvaryum’da.  Siz de timsahlar ile iligli merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorun, bebek timsahlarımızı ve dünyanın en büyük sürüngeni dev kral timsahı ziyaret edin.

 

İndirimli biletinizi internetten hemen alın.

Biletini şimdi almak için tıkla

X

Maceracı Yüzgeçler Sömestirde Emaar Akvaryum’da

Maceracı Yüzgeçler ile Minika Fest 25-26-27 Ocak 2019 tarihlerinde 11:00-19:00 arasında Emaar Akvaryum’da. Üstelik  Emaar Akvaryum ziyaretçileri ekstra ücret ödemeden Minika Fest’e katılabiliyor. Emaar Akvaryum indirimli biletinizi hemen alın.

 

Bu sömestir tatilinde çocuklar Maceracı Yüzgeçler’in sevimli kahramanları Biba ve dostlarının maskotlarıyla Emaar Akvaryum’da eğlenecek. MC yönetiminde gün boyu sürecek eğlenceli etkinlikler arasında dans show, kostüm karakterler, maske yapımı ve boyama, oyun platformları, oyun hamuru, karakter boyama, puzzle atölyesi ve oyun konsolları ile oynama yer alıyor.

X

Çocuk Karnavalı EMAAR AVM’de!

Emaar Çocuk Karnavalı’na Katıl, Akvaryum Biletini İndirimli Al!

Şimdi doyasıya eğlenmenin tam zamanı. 13 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında Emaar AVM’de birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer alacağı Çocuk Karnavalı sizi bekliyor! Üstelik karnavala katılanlara akvaryum bileti sadece 25 TL.

Karnaval alanı, hediye kutusu, basketbol, tarım alanı olarak dört farklı etkinlikten oluşan Karnaval biletinizi 25 TL karşılığında satın alabilir veya tek seferde yağacağınız 75 TL’lik alışveriş fişiniz ile etkinlik alanından 1 adet ücretsiz biletinizi temin edebilirsiniz. Karnaval biletinizin yanında akvaryum giriş biletinizi de almayı unutmatın.

Karnavala katılanlara akvaryum bileti 39 TL yerine 25 TL.

Çocuk Karnavalı’ndaki etkinliklerde çok eğleneceksiniz. Çocuk Karnavalı detayları işte burada http://www.emaarsquaremall.com/tr/cocuk-karnavali/

X

Çocuklar LEGO ile eğlenecek

Çocuklar LEGO ile eğlenecek

Dünyanın en ünlü tasarım objesi, çocukların favori oyuncağı LEGO 5 farklı teması ile Emaar Akvaryum’da çocuklarla buluşuyor.  Özel olarak tasarlanmış olan etkinlik sahasında çocuklar hem eğlenecekler hem de bambaşka bir LEGO Dünyası’nda bulunmanın tadı çıkaracaklar.  Etkinlik alanında LEGO Friends, LEGO City, LEGO Duplo, LEGO Star Wars ve LEGO World Map temaları yer alacak. Akvaryum ziyaretçileri için ücretsiz olan etkinlikte çocuklar diledikleri kadar LEGO ile tasarım yapmanın keyfini çıkaracak.

Emaar Akvaryum biletinizi hemen buradan indirimli olarak hemen alın!

Etkinlik tarihleri:

21-24 Nisan 2018 – LEGO City – LEGO Friends

28-29 Nisan 2018 – LEGO Duplo – LEGO Star Wars

05-06 Mayıs 2018 – LEGO World Map

Saat:12:00-19:00

 

X

Maceracı Yüzgeçler Minika Festivali ile Emaar Akvaryum’da

Sömestirde Sınırsız Eğlence

Maceracı Yüzgeçler Minika Festivali ile Emaar Akvaryum’da 

MinikA’nın ilk yerli yapım çizgi dizisi Maceracı Yüzgeçler sömestirde Emaar Akvaryum’da ziyaretçiler ile buluşuyor. 26, 27 ve 28 Ocak 2018 11:00-19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Maceracı Yüzgeçler Minika Festivali’nde çocuklar, Maceracı Yüzgeçler’in sevimli kahramanları Biba ve dostlarının maskotlarıyla eğlenecek. MC yönetiminde gün boyu sürecek eğlenceli etkinlikler arasında dans show, kostüm karakterler, maske yapımı ve boyama, oyun platformları, oyun hamuru, karakter boyama, puzzle atölyesi ve oyun konsolları ile oynama yer alıyor.

Anadolu Yakası’nın yepyeni yaşam merkezi Emaar Square Mall’da bulunan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, sömestr tatilinde çocuklara eğlence dolu anlar yaşatacak. 200’e yakın türde 20 binden fazla canlının bulunduğu Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, hazırladığı etkinliklerle tatile unutulmaz anılar katacak. Ziyaretçiler gün uzmanlar tarafından yapılan penguen, su samuru, dev su faresi, vatoz besleme ve hafta sonları yapılan dev kral timsah besleme seanslarını da izleyebillecek.

X

Su samurunu boya, su samurları haftasında çocuk biletinde %50 indirimi yakala

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi çocuk biletleri, nehirlerin akıllı mı akıllı, yaramaz mı yaramaz canlıları su samurlarına dikkat çekmek için 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında %50 indirimli. Tek yapmanız gereken su samuru resmini boyayıp akvaryum gişesinde göstermek. Gelin su samurlarını yakından görün ve uzmanlardan onlar hakkında hiç bilmediğiniz bilgiler alın, yemek saatlerinde beslenme programlarına tanık olun.

Resmi indirimek için tıkla

*İndirim, diğer indirim, özel fiyat ve/veya kampanyalar ile birleştirilemez.

**14 yaşın altındaki çocuklara 18 yaş ve üzeri en az bir yetişkin eşlik etmelidir.

X

Dünya su samurları günü kutlu olsun

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde ziyaretçilerimizle birlikte 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Dünya Su Samurları Günü’nü kutluyoruz. Akvaryuma gelen ziyaretçilerimiz su samurları hakkında ilginç bilgiler edinecek, su samurlarının uzmanlar tarafından tek tek elle beslenmesine tanık olacak, uzman ekibimize su samurları hakkında sorular sorarak bilmek istediklerini öğrenecek ve çocuklar hediye aktivite kitapları ile eğlenecek.

En akıllı ve eğlenceli su canlıları arasında olan su samurları konusunda dikkat çekmek ve günlük hayatımızda karşılaşmadığımız bu canlıları korumanın önemini anlatmak için, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde 31 Mayıs 2017 - 4 Haziran 2017 tarihleri arasında Dünya Su Samurları Günü’nü kutluyoruz. Etkinlik kapsamında akvaryuma gelen ziyaretçiler su samurları hakkında ilginç bilgiler edinecek, uzmanların besleme seasnlarını izleyecek, çocuklar su samurları ile ilgili aktiviteler yapacak.

Emaar Akvaryum’da, Su Samurları İçin Yetiştirme Programları Başlayacak

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Dubai Akvaryum’da dünyaya gelen su samurları tarımsal kirlilik ve ormanların yok edilmesi nedeniyle yaşam alanlarının ortadan kalkması yüzünden günümüzde tehlike altında. Dünya Korunma Birliği IUCN’nin nesli tükenme tehlikesi altında olan türleri belirttiği Kırmızı Liste’de “Hassas” ve “Tehlikede” olarak listelenen su samurları için uzman ekibimiz gözetiminde önümüzdeki haftalarda yetiştirme programlarına başlanarak bu sevimli canlıların nesil devamlılığı çalışmaları yapacağız.

Siz de Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde su samurlarını hergün saat 11:45’te kahvaltı ederken ve 15:30’da geç öğle yemeklerini yerken görebilirsiniz. Siz de planınızı besleme seanslarına göre yapın, akvaryumda yaşayacağınız unutulmaz anlara bu eşsiz tecrübeyi de dâhil edin

Su Samurları Hakkında Bunları Biliyor Muydunuz?:

İnsanların parmak izleri gibi eşsiz birer kokuya sahip olan su samurları, aile fertleri ile konuşmak için 12 farklı sesten oluşan bir alfabe kullanırlar.
Uyurken nehir ve denizdeki akıntıyla sürüklenip kaybolmamak için kendilerini deniz çayırlarına bağlar ve ailece el ele tutuşup uyurlar.
Uyumadıkları zamanın büyük çocuğunluğunu ise oyun oynayarak geçiren su samurlarının annelik içgüdüleri de oldukça kuvvetli.
Diyetleri içinde alabalık, karides, badem, haşlanmış yumurta bulunuyor. En sevdikleri besin ise badem.